Dopravní zrcadlo

zrcadlo

Na základě podnětu naší zastupitelky Martiny Mášové ke zlepšení dopravní situace, bylo v obci instalováno dopravně bezpečnostní opatření - obdélníkové zrcadlo.

Certifikované zrcadlo je nově umístěné proti výjezdu od bytovek, kde je velmi špatný výhled z pravé strany od Drásova. Jak je vidět i z přiložené fotografie, tento problém by měl být do značné míry eliminován.

Instalace podobných opatření je sice techniky jednoduchá, nikoliv však administrativně. Před samotnou montáží je potřeba zajistit souhlas policie ČR dopravního inspektorátu a silničního správního úřadu.

Navrhovaný způsob „povolení není potřeba, dáme ho tam jen tak“, je sice na první pohled snadný, ale Obecní úřad jako veřejná instituce si ho nemůže dovolit. Proto jsme i přes předem vyřčený názor, že nedojde k úspěchu, žádali o povolení, zdůvodňovali a jsme moc rádi, že se ho nakonec podařilo vyjednat.

Jezděte opatrně.

Vaše Karolína Marečková Laštovková